FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

SKĄD POCHODZI NASZ PUCH I PIERZE?

Zarówno nasz puch jak i pierze pochodzą z certyfikowanego łańcucha dostaw. Doskonale znamy naszych dostawców, od których wymagamy surowca najlepszej jakości. Jako jedyna w Europie firma nie przerabiamy używanego puchu i pierza. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i certyfikaty, które posiada nasza firma.

JAKICH ŚRODKÓW UŻYWACIE DO PRANIA PUCHU I PIERZA?

Używamy jedynie ekologicznych i biodegradowalnych płynów niemieckiej firmy Zeller + Gmelin. Puch i pierze poddawana jest praniu w pełnym namoczeniu w wodzie. Czas trwania prania jest dostosowany w taki sposób, aby nie utracić naturalnych właściwości puchu. Produkty Ożgo pozbawione są substancji chemicznych, sztucznie podnoszących połysk.

CZY WASZ PUCH MOŻE BYĆ STOSOWANY PRZEZ OSOBY ZE SKŁONNOŚCIĄ DO ALERGII?

Puch pochodzący z naszej produkcji podlega dwukrotnemu odpylaniu, dzięki czemu pozbawiany jest roztoczy i alergenów, które są główną przyczyną alergii. Dodatkowym atutem Ożgo jest nastawienie na indywidualnego klienta. Nie magazynujemy długo produktów, dzięki temu nie są one narażone na zanieczyszczenia. Antyalergiczność potwierdzają także testy przeprowadzane na każdym z etapów technologicznych w zakładowym laboratorium, a także międzynarodowy certyfikat HDP (Hypoallergenic Down).

CZY PUCHOWE KOŁDRY I PODUSZKI SĄ LEPSZE OD SYNTETYCZNYCH?

Puch, w odróżnieniu od surowców syntetycznych, jako jedyny nie traci swych właściwości zarówno w warunkach naturalnych, jak i jako wypełnienie poduszek
i kołder. Dlatego też stanowi jeden z najbardziej pożądanych na świecie produktów naturalnych.

Charakterystyczną cechą kołder i poduszek wypełnionych naturalnym puchem jest ciągła cyrkulacja powietrza. Dlatego też latem pościel taka chłodzi, zimą zaś grzeje. Jest to także produkt o największej termoizolacyjności.

Poduszki i kołdry wypełnione puchem są lekkie i sprężyste. Doskonale pochłaniają i odprowadzają wilgoć, w odróżnieniu od kołder i poduszek syntetycznych, które nie posiadając tej właściwości sprawiają, że budzimy się spoceni i zmęczeni.

CZY PUCHOWE PODUSZKI I KOŁDRY NIE TRACĄ WŁAŚCIWOŚCI PODCZAS PRANIA?

Zarówno wyroby z puchu, jak i z pierza można prać bez obaw o utratę ich właściwości. Kołdry i poduszki nie należy suszyć na słońcu, raczej w zacienionym miejscu. Prać w pralce z piłeczkami do rozbijania.

Zakład Pierzarski - Konrad Ożgo

ul. Poznańska 72a

62-510 Konin

TEL: +48 (63) 242 42 46

+48 (63) 242 42 44

FAX: +48 (63) 242 12 62

E-MAIL: office@ozgo.pl